centares همراه پروژه آمریکایی فیلمنامه

centares: همراه پروژه آمریکایی فیلمنامه کارگردانی حمله تروریستی کارگردان معروف فیلم ضد داعش

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ۸۳۰ هزار فرانسوی فیلم تازه فرهادی را دیدند

احتمال معرفی «همه می دانند» از سوی اسپانیا به اسکار به گزارش بانی فیلم،  فرانسه با ۵٫۸۴۳ سالن سینما از لحاظ تعداد در رده اول در اروپا واقع شده است است و بعد

۸۳۰ هزار فرانسوی فیلم تازه فرهادی را دیدند

۸۳۰ هزار فرانسوی فیلم تازه فرهادی را دیدند

عبارات مهم : ایران

احتمال معرفی «همه می دانند» از سوی اسپانیا به اسکار
به گزارش بانی فیلم،  فرانسه با ۵٫۸۴۳ سالن سینما از لحاظ تعداد در رده اول در اروپا واقع شده است است و بعد از چین، آمریکا، هند و مکزیک در مرتبه پنجم در دنیا محسوب می شود، ولی فرانسه از نظر به اکران فیلمهای سایر کشورهای جهان، رده اول را به خود تخصیص داده شده است داده هست. درسال ۲۰۱۷ تعداد تماشاگران فرانسوی بالغ بر ۲۰۹ میلیون نفر بوده که نسبت به سالهای قبل زیاد کردن یافته هست. در این میان سهم سینمای کشور عزیزمان ایران و سینماگران ایرانی تبار نیز قابل تامل است.

در سه ماه اخیر تعداد شش فیلم از سینماگران ایرانی تبار بر پرده سینماهای فرانسه به نمایش درآمده است که از این تعداد دوفیلم در داخل و بقیه در خارج از کشور تهیه و فیلمبرداری شده است اند که آخرین آن، «آیه های فراموشی» نخستین ساخته علیرضا خاتمی است که از روز چهارشنبه همین هفته، اول ماه اوت ۲۰۱۸، روانه اکران شد.

۸۳۰ هزار فرانسوی فیلم تازه فرهادی را دیدند

از بین این فیلم ها، تنها فیلم «استراحت مطلق» ساخته عبدالرضا کاهانی، در کشور عزیزمان ایران به نمایش عمومی در آمده بود و فیلم «سه رخ» ساخته جعفر پناهی که در کشور عزیزمان ایران ساخته شده، به نظر نمی آید در کشور عزیزمان ایران به پرده سینماها برود.

از دیگر فیلم ها، «همه می دانند» ساخته اصغر فرهادی در اسپانیا، «افسونگر» ساخته میلاد عالمی درسوئد، «همانطور که هستی بیا» از زن دزیره اخوان در آمریکا و «آیه های فراموشی» از علیرضا خاتمی در کشور شیلی فیلمبرداری شده است است و اساسا محصول این کشورها تلقی می شوند.

«همه می دانند» به زبان اسپانیائی و با اکیپ وهنرپیشه های اسپانیایی، معرف سینمای این کشور است اگرچه محصول یکسان با فرانسه به حساب می آید. این فیلم بزودی در اسپانیا به نمایش عمومی در خواهد آمد و بر مبنای شنیده ها، اسپانیا خود را آماده می کند که «همه می دانند» را به عنوان نماینده این کشور به آکادمی اسکار جهت سال ۲۰۱۹ معرفی کند.

نمایش «همه می دانند» در فرانسه، از روز ۹ ماه مه همزمان با شروع جشنواره کن در تعداد ۲۳۰ سالن شروع شد که آخرین آمارفروش آن درکل به رقم ۸۳۰ هزار تماشاگر رسید.

احتمال معرفی «همه می دانند» از سوی اسپانیا به اسکار به گزارش بانی فیلم،  فرانسه با ۵٫۸۴۳ سالن سینما از لحاظ تعداد در رده اول در اروپا واقع شده است است و بعد

فیلم های پرفروش قبلی اصغرفرهادی «جدایی نادر از سیمین» نزدیک به یک میلیون وصد هزار تماشاگر داشت و بعد از آن «گذشته» که نزدیک به ۹۰۰ هزار تماشاگر داشت. فیلم «فروشنده» با بردن دوجایزه از جشنواره کن، حدود ۲۸۰ هزار بیننده داشت.

اصغر فرهادی تا به امروز موفق ترین کارگردان سینمای کشور عزیزمان ایران از نظر جلب تماشاگران در فرانسه، با فاصله بسیار زیاد از دیگران قرار دارد. او جدا از به دست آوردن جایزه های بسیاری از جشنواره های گوناگون، برنده دو اسکار نیز هست.

فیلم «استراحت مطلق» از ۳۰ ماه مه درتعداد سینماهای محدودی به پرده آمد و تا امروز حدود ۴۴۰۰ تماشا گرداشته است.

«سه رخ» جعفرپناهی که جهت نخستین بار موفق شد به مسابقه جشنواره کن راه یابد، از ششم ژوئن با تبلیغات فراوان به پرده ۲۷۲ سینماهای فرانسه آمد و در کل ۱۹۶ هزار و پانصد تماشاگر داشت که با توجه به موفقیت فیلم قبلی اش «تاکسی» یک شکست محسوب می شود. فیلم قبلی او برنده خرس طلای برلین ۲۰۱۵، توانسته بود ۶۳۰۰۰۰ تماشاگردرفرانسه داشته باشد.

از کارگردانان خارج از کشور، فیلم «همانطور که هستی بیا» دومین اثر دزیره اخوان ساخته شده است در آمریکا، از ۱۸ ژوئیه در ۸۱ سالن سینما درکل فرانسه به پرده آمد و در هفته اول ۱۸۴۵۸ تماشاگر داشت .

«افسونگر» نخستین ساخته میلاد عالمی که در دانمارک ساخته شده، از روز ۲۵ ژوئیه در ۷ سینما در پاریس به پرده آمد و روز اول ۶۸۰ تماشاگرداشت.

۸۳۰ هزار فرانسوی فیلم تازه فرهادی را دیدند

«آیه های فراموشی» اثر علیرضا خاتمی، نمایش خود را با یک سینما در پاریس و یک سینما در نزدیکی شهر این شهر از اول ماه اوت شروع کرد.

بیوگرافی بعضی از فیلمسازات ایرانی که فیلم های ارزش در خارج از کشور تولید کرده اند:
دزیره اخوان، متولد آذر ۱۳۵۷ هست. او بعد از انقلاب به همراه خانواده اش از کشور عزیزمان ایران به آمریکا مهاجرت و در مدارس عالی فیلم سازی و هنرهای تصویری تحصیل کرده است اوبا نخستین فیلم بلندی که ساخته اسمش بر سر زبان ها افتاده هست. دزیره اخوان ترجیح می دهد به جای فارسی جهت ارتباط سریع تر و واضح تر بودن، به زبان انگلیسی صحبت کند.

میلاد عالمی در۱۴ ماه مه ۱۹۸۲ در پایتخت کشور عزیزمان ایران به دنیا آمده ودرسوئد بزرگ شده است ولی در دانمارک زندگی می کند. عالمی فارغ التحصیل مدرسه ملی فیلم دانمارک هست. فیلم های کوتاهش درجشنواره های گوناگون ازجمله کن، نیویورک، کارلوویواری و غیره به نمایش درآمده اند. افسونگر نخستین فیلم بلند اوست که در شیگاگو جایزه هوگو نقره را به دست آورد. این فیلم ماجرای یک پناهنده ایرانی را دردانمارک روایت می کند که آخر به کشور خود برمی گردد.
علیرضا خاتمی، درسال ۱۳۵۹ دریکی از شهرهای استان فارس به دنیا آمد . دستیار کارگردان بوده و از سال ۲۰۰۴ از کشور عزیزمان ایران به مالزی مهاجرت کرد وچند فیلم کوتاه موفق ساخت. او سپس به «اقامتگاه سینه فونداسیون» جشنواره کن راه یافت و جزو هشت دانشجوی پذیرفته شده است در آنجا بود. سپس نخستین فیلم بلند خود را ساخت که ابتدا درجشنواره ونیز سال گذشته شرکت کرد وجایزه سناریو را در بخش «افق ها» دریافت کرد. این فیلم سپس به بیش از ۲۰جشنواره دعوت شد.

ضمنا جهت یاد آوری باید گفت:از ابتدای سال ۲۰۱۸ درفرانسه چندین فیلم ایرانی به پرده سینما آمده اند که طبیعتا بیشترآنها در پاریس و بعضی از آنها همزمان در سینماهای شهرستانها هم به نمایش درآمده اند.

احتمال معرفی «همه می دانند» از سوی اسپانیا به اسکار به گزارش بانی فیلم،  فرانسه با ۵٫۸۴۳ سالن سینما از لحاظ تعداد در رده اول در اروپا واقع شده است است و بعد

قابل یاد آوری است که در سال ۲۰۱۷ فیلم های به نمایش درآمده سینماگران ایرانی عبارت بودند از:«بدون تاریخ، بدون امضا » از وحید جلیلوند از ۲۱ فوریه در ۷ سالن در پاریس اکران شد و هفته اول ۳٫۵۲۹ تماشاگر وهفته دوم پنجاه درصد افت داشت.

«مو» ساخته محمود غفاری از ۷ مارس در یک سینما، هرروز دو سانس نمایش داده شد ولی آماری از فروش آن منتشر نشده است.

«دختر» ساخته رضا میرکریمی از ۲۱ مارس همزمان با عید نوروز در یک سینما دوسانس در روز به نمایش درآمد و بعضی روزها سه سانس برنامه ریزی شده است است.

نکته ای که می توان به آن اشاره داشت این است که بعد از موفقیت های سالهای پیش سینمای ایران، آمارفروش فیلمهای ایرانی در این کشور قابل توجه بود، ولی مدتی است که سینمای کشور عزیزمان ایران از نظر جلب تماشاگر خارجی افت کرده است.

۸۳۰ هزار فرانسوی فیلم تازه فرهادی را دیدند

برای یک جمع بندی کلی باید منتظر آخر سال ۲۰۱۸ بود تا بشود دلایل این افت را بررسی کرد و موقعیت تازه سینمای کشور عزیزمان ایران را مورد تفسیر و بررسی قرار داد.

واژه های کلیدی: ایران | سینما | نمایش | فرانسه | ایرانی | سینمای | فرانسه | تماشاگر | سینماگران | سینماهای شهر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog