centares همراه پروژه آمریکایی فیلمنامه

centares: همراه پروژه آمریکایی فیلمنامه کارگردانی حمله تروریستی کارگردان معروف فیلم ضد داعش

گت بلاگز سیاسی حادثه تروریستی منچستر نتیجه چشم‌پوشی از تروریست‌های عربستان و قطر در سوریه بود

مشاور وزیر امور خارجه گفت: جنجالی که در سوریه به راه انداختند به خاطر واکنش‌ها خشونت‌آمیز و افراطی‌گری است که دولتمردان انگلیس در بطن تعلیمات وهابیت جای داد

حادثه تروریستی منچستر نتیجه چشم‌پوشی از تروریست‌های عربستان و قطر در سوریه بود

حسین شیخ الاسلام درگفتگو با خبرنگار گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، ضمن محکومیت اتفاق تروریستی منچستر انگلیس با بیان اینکه تروریسم در همه جا بد است و ما مانند انگلیسی ها تروریسم را به خوب و بد تقسیم نمی کنیم، اظهارداشت: بذر تروریسم به وسیله حکومت های استعماری کاشته شد و آن ها با ایجاد وهابیت تلاش در ایجاد تفرقه بین مسلمین کردند.
شیخ الاسلام با اشاره به حضور زن بی نظیر بوتو در تلویزیون بی بی سی و چالشی که با مجری این شبکه سلطنتی انگلیس داشت اظهار داشت: هنگامی که مجری به او می گوید پاکستان طالبان را ایجاد کرده، بی نظیر بوتو به او می گوید شما نظریه پرداز طالبان بودید، عربستان و امارات پولش را دادند و چون فهم از اسلام در شمال پاکستان خیلی کوتاه بود زحمت وضع حمل طالبان به گردن ما افتاد و از دل آن هم القاعده ای بوجود آمد که همان عرب های دارای عقاید تند وهابیت هستند.

عبارات مهم : اروپا

مشاور وزیر امور خارجه با بیان اینکه القاعده در ابتدا جایی جهت گسترش افکار و نیروهای خود نداشت اظهار داشت: طالبان اردوگاه های خود را در اختیار آن ها قرار داد و آن ها آموزش های تروریستی دیدند و القاعده رشد کرد و بعد از دل القاعده نیز داعش و جبهه النصره بیرون آمده اند که همه این ها نتیجه اشغال گری بوده است.
وی تصریح کرد: ابتدا اشغال افغانستان به وسیله شوروی سپس به وسیله آمریکا و بعد هم اشغال عراق به وسیله آمریکا و حالا هم این جنجالی که در سوریه به راه انداخته اند همه به خاطر واکنش‌ها اشغال گرایانه خودشان و خشونت و افراطی گری است که در بطن تعلیمات وهابیت جا داده اند و ریشه آن ها را هم انگلیسی ها گذاشته اند.
شیخ الاسلام اظهار داشت: آن ها ابتدا تصمیم گرفتند حکومت سوریه را ساقط کنند و نخست وزیر انگلیس هم در اعلام موضع خود از تروریسم هایی که در عربستان و قطر در سوریه ایجاد کرده بودند چشم پوشی کرد و نتیجه اش این شد که امروز می بینیم از همه جای دنیا به خاص انگلیس روانه سوریه می شود.
مشاور ظریف با تأکید بر اینکه قطعی شدن این مراحل به جایی رسیده که تروریسم جهت خود سرزمین دارد و از امکاناتی مانند دانشگاه و اردوگاه برخوردار است اظهار داشت: تروریسم های زیادی از انگلیس و لیبی به تروریسم های داعش می پیوندند و دولت انگلیس که می خواست حکومت سوریه را با این تروریسم ها ساقط کند آن عده ای را که در جهت منافع خود می بیند تروریسم خود معرفی می کند و عده ای دیگر را تروریسم بد می نامد.
شیخ الاسلام با تأکید بر اینکه تروریسم کم کم به داخل اروپا نفوذ پیدا کرده هست، اظهار داشت: مردم آواره ای که در اثر این تروریسم بی خانمان شدند به سوی اروپا روانه شده است اند و اروپا زیر فشار این آواره هایی که می درخواست کردند به عنوان مهاجم در آن جا پذیرفته شوند شکسته شده است و تمام ملاک های انسانی آن از هم گسسته است.
مشاور ظریف با بیان اینکه انگلیس نتوانست این آواره ها را بپذیرد بیان داشت: نتیجه این اوضاع آن شد که انگلیس از اتحادیه اروپا جدا شد و این نگرانی نیز وجود دارد که اسکاتلند و جبل الطارق هم از انگلستان جدا شوند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اروپا | سوریه | انگلیس | القاعده | تروریسم | انگلیسی | بی‌بی سی | افکار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog