centares همراه پروژه آمریکایی فیلمنامه

centares: همراه پروژه آمریکایی فیلمنامه کارگردانی حمله تروریستی کارگردان معروف فیلم ضد داعش

گت بلاگز فرهنگی هنری کتاب , نامهربانی با یار مهربان

قلمی روی کاغذ می‌نشیند، اندیشه‌ایی پرواز می‌کند و جهانی خلق می‌شود به مهربانی یار مهربان.

کتاب , نامهربانی با یار مهربان

به گزارش خبرنگارحوزه ادبیاتگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ قلمی روی کاغذ می نشیند، اندیشه ایی پرواز می کند و جهانی خلق می شود به مهربانی یار مهربان، یار مهربانی به نام کتاب، کتابی که زمینی است که درختانش واژه هایند و صفحه هایش برگ، درختانی که جهت رسیدن به هوای تازه در فضای اندیشیدن از طرف مؤلف به سوی مخاطب پرواز می کنند.
این پرواز ولی به جز خواننده کتاب جهت خود مؤلف هم تجربه ای لذت بخش است.

عبارات مهم : قانون

احمد شاکری نویسنده در همین رابطه گفت: هنگامی که نویسنده دست به قلم می شود و نوشته اش به مخاطب می رسد، تجربه و مشارکتی به وجود می آید که بسیار جهت نویسنده لذت بخش هست، این تکثیر، این حس مشترک، رابطه با مخاطبین با سلایق متنوع، حسی را در نویسنده به ارمغان می آورد که بسیار جهت او خوشایند است .
کتاب و کتاب خواندن مفهومی است که خواننده را به زیاد دانستن و آگاهی سوق می دهد، کتابی که جهت رسیدن به مخاطب از دوران قدیم سفر طولانی را طی کرده هست.
رضا عابدین مدیر چاپخانه و از فعالان نشر در مورد همین سفر کتاب به خبرنگار ما گفت: نخستین کتاب در دنیا در چین به نام الماس سوماترا به معنا و شکل امروزی چاپ شد و کتاب جهت رسیدن به این شکل، حاصل زحمت و ممارست های بسیاری از افرادی است که به شکلی به فکر بهتر اندیشیدن مردم دنیا بوده اند.
یار مهربان ولی این روزها در مرحله تألیف و حقوق مؤلف، مهربانی آنچنانی نمی بیند.
علیرضا داوودی پور عضو اتحادیه ناشران در مورد حقوق مؤلف گفت: ما متأسفانه عضو قانون جهانی موسوم به کپی رایت یا حقوق مؤلف، نیستیم، جهت مثال در کشورهای عربی بسیاری از کتاب های ما کپی می شود و به چاپ می رسد.
اما، ما نمی توانیم اعتراضی کنیم، چون خود به این قانون پایبند نیستیم.
داوودی پور ادامه داد: جهت مثال کتاب های استاد فرشچیان با هزینه و قیمت گزافی به چاپ رسید ولی به علت نداشتن این قانون به فضای مجازی، تکثیر در قالب لوح فشرده، و در فلش های کوچک رفت و همین اتفاق بر صنعت نشر بسیار ضربه زد.
داوودی پورهمچنین خاطرنشان کرد: باید قانون گذاری بسیار موثرتری در این رابطه صورت بگیرد و کسانی پای این کار بیایند که خود در فضای صنعت نشر و کتاب تجربه داشته باشند.
وی اظهار داشت: امروز به شکلی قانون گذاری شده است است که وقت جهت دزدی بسیار وجود دارد، و تا بخواهند با روال اداری پیگیری کنند، کتاب به شکل غیرقانونی تکثیر و فروخته شده است هست، ما نیاز به ساز و کاری حتی مثل راه اندازی سامانه صد و ده در جهت حل این معضل داریم که سرعت پیگیری اش بسیار اوج باشد.
این نامهربانی با مؤلف در حالی است که سرانه مطالعه در کشور تنها چند دقیقه است و خریدن کتاب در آخرین اولویت خانواده های ماست.
عابدین مدیر چاپخانه همچنین، در مورد سرانه مطالعه گفت: سرانه مطالعه در کشور حدود هشت دقیقه است که این بسیار فاجعه است و جهت زیاد کردن این زمان، سال ها برنامه ریزی نیاز هست، باید مسئولان فرهنگی و قانون گذار همه دست به دست هم بدهند تا این معضل حل شود.
کتاب، کتابخوانی، احترام به حق و حقوق مؤلف، حلقه هایی از یک زنجیره اند که نبود هر کدام بر روند و حرکت صنعت نشر کشور تاثیر می گذارد و این در حالی است که در دنیا با وجود اتفاقاتی مثل کتاب در اینترنت یا کتاب های گویا ما هم به سرعت بیستری در این صنعت نیاز داریم.
گزارش از بهنام صادقی
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: قانون | مخاطب | قانونی | مطالعه | نویسنده | نامهربانی با کتاب | کتاب | نویسندگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog