centares همراه پروژه آمریکایی فیلمنامه

centares: همراه پروژه آمریکایی فیلمنامه کارگردانی حمله تروریستی کارگردان معروف فیلم ضد داعش

گت بلاگز وب‌گردی خطر خودکشی در مبتلایان به سرطان ریه

نتایج یک مطالعه آماری نشان می‌دهد که احتمال خودکشی در بیماران مبتلا به سرطان ریه بسیار زیاد است و این بیماران از این حیث باید به طور جدی مورد توجه و مواظبت

خطر خودکشی در مبتلایان به سرطان ریه

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، افسردگی در میان مبتلایان به بیماری های کشنده ای همچون سرطان مرسوم است ولی نتیجه های یک مطالعه تازه نشان داده است که یک نوع سرطان به طور جدی با خطر خودکشی همراه هست.

عبارات مهم : خودکشی
متخصصان در یک بررسی دریافتند بیماران مبتلا به سرطان ریه ۴۲۰ برابر بیش از عموم مردم احتمال دارد دست به خودکشی بزنند.

به گفته متخصصان، بیماران مبتلا به سرطان به طور کلی ۶۰ درصد زیاد احتمال دارد اقدام به خودکشی کنند ولی این احتمال در مبتلایان به سرطان ریه به طور قابل توجهی بیشتری هست. همچنین این بیماران در کشورهای آسیایی ۱۳ برابر بیش از مردمی با نژادهای دیگر دست به خودکشی می زنند و احتمال خودکشی در مردان ۹ برابر بیش از زنان هست.

در این بررسی همچنین آمده است خطر خودکشی در مبتلایان به سرطان روده، پستان و پروستات نیز به ترتیب ۴۰، ۲۰، ۲۰ درصد زیاد هست.

در این مطالعه متخصصان آمریکایی با ارزیابی اطلاعات بیش از سه میلیون و ۶۴۰ هزار نفر نه تنها خطر خودکشی در بیماران سرطانی را بررسی کردند بلکه حتی نوع سرطان را در این بیماران مورد توجه قرار دادند.

به گزارش مدیکال دیلی، اگرچه در این بررسی مشخص نشده که آیا مبتلایان به بعضی از انواع سرطان ها بیش از دیگر بیماران گرایش به خودکشی دارند ولی متخصصان امیدوارند که یافته های به دست آمده بتواند به توجه زیاد به این مسئله و کمک زیاد به این بیماران بیانجامد.

منبع:ایسنا

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: خودکشی | مطالعه | سرطان ریه | سرطان روده | انواع سرطان ها | سرطان ریه | افسردگی | خودکشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog